Nej hvor er de fine! Jeg er sikker på at min datter kan bruge et "frikvarter" eller to på at farvelægge "Rummet" eller "Kaniner" :-)
PS: Der mangler hendes "Tag" på selve billedet- De kunne jo gå hen at blive kult (ment i ramme alvor)!
Det er tydeligvis "all-hands-on-deck" i forbindelse med afbødningen af coronaens indvirkning på samfundet. Hvordan får man arbejdet når ens børn er omkring én?
Min datter havde et studiejob i en SFO og lavede et væld af kopitegninger til børnene. Jeg har skannet et udvalg og lagt på nedenfor, det kan måske købe en smule arbejds-fokus.
Blog-mediet medfører noget copy-paste for at få en kopitegning ud af billederne.
Hus:
Kaniner:
Cup-kager:
Spejlæg-Bacon-Frugt:
Skovdyr:
Rummet:
Nej hvor er de fine! Jeg er sikker på at min datter kan bruge et "frikvarter" eller to på at farvelægge "Rummet" eller "Kaniner" :-)
PS: Der mangler hendes "Tag" på selve billedet- De kunne jo gå hen at blive kult (ment i ramme alvor)!
Tak. Jeg ved godt hun ikke har signeret dem alle, men nogle af dem har et NF.
Vi bygger bro med stærke vidensmedier, relevante events, nærværende netværk og Teknologiens Jobfinder, hvor vi forbinder kandidater og virksomheder.
Læs her om vores forskellige abonnementstyper
Med vores nyhedsbreve får du et fagligt overblik og adgang til levende debat mellem fagfolk.
Teknologiens Mediehus tilbyder en bred vifte af muligheder for annoncering over for ingeniører og it-professionelle.
Tech Relations leverer effektiv formidling af dit budskab til ingeniører og it-professionelle.
Danmarks største jobplatform for ingeniører, it-professionelle og tekniske specialister.
Kalvebod Brygge 33. 1560 København V
Adm. direktør
Christina Blaagaard Collignon
Chefredaktør
Trine Reitz Bjerregaard