Dagens test var virkeligt gennemført, der var pølser til folket, en overkommelig kø til at komme ind, parkering til alle og i affyrede på det annoncerede tidspunkt, alligevel føltes det som en lidt tom oplevelse.
I det sidste 30 minutter før burn kom der næsten ingen info ud til folk, i kontrast til mange tidligere tests hvor publikum fik en masse god info omkring hvad testen var til for, forklarede hvor langt de var i klargøringsprocessen, hvorfor ilt-tanken "var utæt" og alle de ting som os dedikerede CSS'er har helt styr på, men folkene omkring mig i publikum tydeligvis ikke havde særligt meget ide om.
Dette kan både skyldes den store mængde vindstøj der var, men til den første TM65 test var der kommet en fin CSS-kommentator op, hvilket lader til at være blevet droppet igen. Er der nogen grund til dette?


Kommentarer (66)